Początki

Zainteresowanie biznesem, marketingiem i ogólnie zarabianiem pieniędzy, pojawiło się u mnie dość wcześnie, bo grubo przed 18-stką. Miałem może 15 lat, kiedy zdałem sobie sprawę, że praca na etacie nie jest tym, czym chcę się w życiu zająć.

Czytałem wtedy mnóstwo książek, subskrybowałem wszystkie newslettery, na jakie trafiłem. Czytałem blogi i fora z zakresu finansów i biznesu. Tak minęły 3 lata. Szkoła, a po szkole książki, przesyt informacji i ciągłe czekanie na działanie…

Zimny prysznic nastąpił po ukończeniu 18. roku życia, kiedy zapisałem się do jednej z firm MLM. Pierwsze odmowy uświadomiły mi, że to nie takie proste jak wcześniej myślałem. Dotarło do mnie, że nie ma łatwej kasy i muszę się jeszcze dużo nauczyć.

Po kilku tygodniach prób, odpuściłem…

Pierwsza praca

Uznałem, że to nie dla mnie. Zostawiłem ten etap za sobą i znalazłem sobie pracę. Zatrudniłem się w McDonald’s 🙂

Chodziłem wtedy do technikum, pamiętam jak zrywałem się z ostatnich lekcji w piątek, żeby zdążyć na 15-stą do pracy. Zmiana do 24-tej, czasem dłużej i tak samo mijała sobota i niedziela.

Ale zawsze w głowie był jeden cel: założenie własnej firmy. Wyobrażasz to sobie? Zbierałem kapitał na działalność, pracując w McDonald’s!

Mimo, że na początku wstydziłem się tej pracy, z czasem ją polubiłem, ale naukę wyciągniętą z tego okresu uważam za bezcenną.

Po trzech latach “kariery” nadszedł czas próby. Zwolniłem się…

Pierwszy “biznes”

Założyłem pierwszą działalność. Wielu rzeczy oczywiście nie przewidziałem i zainwestowałem prawie wszystkie oszczędności na start. Możesz się łatwo domyślić jak to się skończyło…

Złe planowanie, a właściwie jego brak spowodowały, że po kilku miesiącach nie miałem pieniędzy, ale za to miałem spory kredyt i nierentowny biznes. Biznes zarabiał tylko w okresie wakacyjnym, czyli 3-4 miesiące w roku, a poza sezonem trzeba było do niego dokładać.

Ten okres dobitnie pokazał mi, czym się różni biznes od samozatrudnienia. Kiedy zarabiałem najwięcej, pracowałem po 12 godzin dziennie od poniedziałku do niedzieli.

Jakie wnioski wyciągnąłem na przyszłość? Żadnych lokalnych biznesów, pracowników, stałych kosztów. Takie kryteria sobie założyłem i takiego biznesu zacząłem szukać. Szukanie nie trwało długo, gdy zobaczyłem jakie możliwości daje Internet.

Dawno temu…

Za czasów gimnazjum razem z bratem i kilkoma znajomymi trenowaliśmy sztukę trików piłkarskich, później powstała grupa The Freestyle Stars. Trenowaliśmy razem z Pawłem Skórą, który dzisiaj jest znanym i cenionym na całym świecie freestylerem. Tylko on z naszej dawnej ekipy trenuje do dzisiaj.

Choć większość materiałów zaginęła, próbkę moich umiejętności możesz zobaczyć TUTAJ (tak, to ja w wieku 15 lat 🙂 )

Dzisiaj

Dzisiaj mam 24 lata (rocznik 1993), mądrzejszy o doświadczenia z poprzednich lat, choć dużo jeszcze przede mną, zapewne dużo błędów jeszcze popełnię, ale jak to mówią: błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. Najważniejsze to wyciągać wnioski i nie popełniać tego samego błędu dwa razy.

Jutro

Moim głównym celem jest rentierstwo przed 30-stką. Co nie oznacza leżenia do góry brzuchem i nicnierobienia, tylko pracowania wtedy, kiedy chcę, a nie wtedy, kiedy muszę 🙂 Po to, aby mieć czas cieszyć się życiem.

Podsumowując

Zapraszam Cię do regularnego zaglądania na ten blog. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj dla siebie cenne informacje, głównie z zakresu finansów, inwestycji, biznesów, ale będę poruszać też kwestie rozwoju osobistego, gdyż ta dziedzina również mnie pasjonuje 🙂

Pozdrawiam Cię serdecznie i do zobaczenia! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *